,

Zaman kadar eski bir aşk hikâyesi

Achilles Valentin’in merakla beklenen üçüncü kitabı ‘Kayıp Çağ 1- Kelimeler Devri’ okurlarıyla buluştu.

Sola Yayınları etiketiyle yayınlanan romanda zaman kadar eski bir aşk hikâyesi ve bu aşkın doğurduğu güç ve iktidar mücadelesi anlatılıyor. Yazarın, kendine has akıcı üslubuyla süslediği kitapta her şey birdenbire gökyüzünde beyaz bir kürenin belirmesi ile başlıyor. Hikâye üçüncü bir şahsın ağzından farklı karakterlerin bakış açısıyla anlatılıyor.

Achilles Valentin romanıyla ilgili olarak; “Gezegendeki yolculuğumuzun nasıl başladığı her zaman merak konusu olmuştur. Bu konudaki söylenceler şaşırtıcı bir şekilde birbirine benziyor. Bu benzerliğe karşın hikâyelerin, anlatıların kafa karıştıran kopuk noktaları var. Bana her zaman anlatılandan da öncesi varmış gibi gelirdi. Bu sezgi ile yazdığım Kayıp Çağ ile insanoğlu olarak yolculuğumuzun başlamadan önceki devirlerinin nasıl olacağı sorusuna cevap aradım.” diyor.

Kitapta okuyucuların oldukça ilginç ve kendinden birer parça bulacağı karakterler var. Bitirmeden bırakmanın zor olacağı fantastik bir kurgu kitapseverleri bekliyor diyebiliriz. Kendisiyle yaptığımız sohbette “Ortaokul sıralarından beri defterim ve kalemim benden birer parça.” diyen yazarın ilk kitabı 2014’te yayınlanan romanı Yedinci Halka. Kitapta üç bin yıl önce yaşayan bir babanın kayıp olan oğlu için bıraktığı mesajlar 2013 yılında oğlu tarafından bulunuyor.

İlk kitabı ile olumlu eleştiriler alan Achilles Valentin’in ikinci kitabı “Uyumsuz Bir Zihnin Not Defteri” 2016 yılında yayınlandı. Deneme türündeki bu kitapla okuyucu kitlesini genişleten yazar hayatın olağan akışı içerisinde kaçırdığımız konulara değiniyor. Unuttuğumuz değerleri akıcı ve içten bir şekilde tekrar hatırlatıyor. Yazar okuyucuları tarafından sevilen kitabı ile ilgili sorduğumuz sorulara; “Uyumsuz bir zihnin not defterinde aşka dair, topluma dair çevremde, ülkemde, dahası bütün dünyada anlayamadığım, anlamlandıramadığım ve hatta kızdığım konuları yazdım. Günlük hayatın içerisinde önemsemediğimiz, unuttuğumuz her şeyi bir kez daha hatırlatmak istedim. Unutmamak gerekir; ne yaparsak yapalım bu dünyadan sağ çıkamayacağız. Hiç olmazsa bize bahşedilen ‘insan’ isminin hakkını vererek yaşamaya çalışmamız gerekir.” şeklinde yanıt verdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alzheimer hastası olan 85 yaşındaki yaşlı adama soğuk havada duş aldırdılar

Zaman kadar eski bir aşk hikâyesi