,

Yok böyle bir saç kesme yöntemi

Gazze’de berberlik yapan Ramazan Advan, İsrail saldırılarından dolayı kentte yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle saç tıraşında eski bir yöntem olan ateşle yakma yöntemini kullanmaya başladı.

Ramazan Advan devamlı yaşanan elektrik sıkıntısı nedeniyle bu yönteme başvurduğunu ve özellikle son model kesim isteyen müşterilerinde bunu uyguladığını kaydetti.

 

FÖN MAKİNELERİNİN YERİNE YAKMA YÖNTEMİ

Elektrik kesintileri sebebiyle fön makinasını kullanamadığı için bu yöntemi kullandığını söyleyen Ramazan Advan, kimyasal maddelerden hazırladığı ve küçük tüpler içine yerleştirdiği bir karışımı belli miktarda ve belirli mesafeden saçın üzerine serptiğini ve ateşin tutuşmasıyla saçı tıraş etmeye başladığını söyledi.

 

“KULLANILAN MADDE ZARARSIZ”

Ramazan Advan, saçı yakmak için kullandığı maddenin zararlı olmadığını ve geçmiş yıllarda bir çok ülkede bu sistemin kullanıldığını ifade etti.

Advan, kullandığı bu yöntem ile fön makinası yerine bu metodla saçlara fön çektiğini ayrıca bu sistem sayesinde kan dolaşımını harekete geçirdiğini hem de saç foliküllerini canlandırdığını ve daha yumuşak hale gelmesini sağladığını dile getirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yanan bir aracı oksijen tüpü ile söndürmeye çalışan iki ahmak

Yok böyle bir saç kesme yöntemi