,

Yangında yaralanan kedi veterinerin kapısını çalınca…

İzmir Torbalı’da bir çiftlikte çıkan yangında vucudunun büyük bir bölümü yanan kedi , tesadüfen Torbalı ilçesinde bulunan bir veterinerin kliniğinin önünden geçmesi sonucu hayatı bir anda tamamen değişti.

Veterinerin “Tütsü” adını verdiği ve sahiplendiği kedi çok kısa bir sürede kliniğin maskotu oldu.

VUCUDU YANAN KEDİ ACI ACI MİYAVLIYORDU

Yangından bir kaç gün sonrası barındığı çiftlikten 300 metre ilerideki bir çiftliğin veterineri Tuğçe Daşdelen’in odasının önüne giden ve acı acı miyavlayan kediyi gören Daşdelen, hemen tedaviye aldı.

İĞNELERE BİLE KARŞI GELMEDİ

Veteriner Tuğçe Daşdelen kliniğin kapısında yangında yanmış kediyi görünce çok şaşırdığını, kendisine hiç olumsuz tepki vermeyen kediyi alıp hemen tedavisine başladığını, uzun ve zorlu bir tedavi süreci yaşadıklarını ve bu anları “Kliniğin önünde ‘Beni tedavi et’ dercesine duran kediyi görünce şaşırdım. Gözleri kapalıydı, patileri yandığı için yere basamıyordu. Vücudundaki su kaybını önlemek için iğneler yaptım. Normalde sahipli kediler bile muayene edilirken çok hırçınlaşırlar ve saldırabilirler ama ‘Tütsü’ iğnelere bile hiç sesini çıkarmadı. Tüy kalitesi çok bozuk. Yeni yeni kendisini toparlamaya çalışıyor. Göz ve burun bölgesinde yanıklar nedeniyle kellikler var. 1 yıllık süreçten sonra artık kendisine geldi.” şeklinde açıkladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye’de olmuş beyninizi yakacak birbirinden ilginç haberler

Yangında yaralanan kedi veterinerin kapısını çalınca…