,

Uyurken çorabınızın içine bir dilim soğan yerleştirin!

Evet, yerleştirin. Üstelik sebebi ayak kokusunu gidermek, ayağınızdaki mantarları, nasırları yok etmek kadar tahmin edilebilir de değil. Bu hareket hakikaten de tüm sağlığınızı baştan ayağa etkiliyor.

Soğan ayak kokusunu giderir!

Çin’lilerin soğanın farklı faydalarını tüm dünya ile paylaştılar. Öyle ki bir dilim soğanın ayak kokunuzu tümden giderebilir.

Soğan doğal bir antibiyotik olduğu için, aynı zamanda doğal bir antibakteriyeldir de! Ayağınızın altında kokuya sebep olan bakterileri ve mantar mikroplarını şıp diye giderir, koku moku kalmaz.

Soğan kanınızı temizler!

Hepimizin kanında bir takım pislikler bulunur. Ama kanınızı temizlemek aslında çok ama çok basit.Düşünebiliyor musunuz? Şu hareketi yapıyorsunuz ve kanınız temizleniyor! Çünkü Çinliler bu işi biliyor… Çünkü soğanın içindeki fosforik asit siz uyurken dışarı, oradan da kanınıza salınır. Bu sayede uyurken kanınızı temizlemiş olursunuz!

Soğan bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirir!

Soğan yerseniz bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirir ve yediğiniz soğanlar aynı zamanda kana karışarak bağışıklık sisteminize de yardımcı olur.

Soğanın detoks etkisi

Ayaklarınızın altı sinir ve damar uçları bakımından oldukça zengindir. Yani ayağınızın altına bir müdahale, tüm sinir ve dolaşım sisteminize müdahale demektir . Sülfürik bileşenler bakımından epey yoğun olan soğanı yatmadan ayağınızın altına koyduğunuz takdirde, soğanın sülfürü vücudunuza hızla işler, toksinlerin vücuttan atılmasına katkıda bulunur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal medyadaki ünlülerin ve sizin hesabınızın kaçta kaçı fake öğrenmek sizin elinizde

Uyurken çorabınızın içine bir dilim soğan yerleştirin!