,

Üniversiteli genç kız şort giydi diye minibüste yumruklu saldırıya uğradı

Geçtiğimiz yıl İstanbul Çekmeköy’de şort giydiği için otobüste tekmeli saldırıya uğrayan Ayşegül Terzi olayının aynısı bu kez İstanbul Pendik’te bir münübüste yaşandı.

Melisa Sağlam (21) adındaki üniversite öğrencisi, geçtiğimiz hafta Çarşamba günü alışveriş yapmak için Pendik’te bir minibüse bindi. Şort giyen genç kızın yanına gelen Ercan K. adındaki bir yolcu Melisa Sağlam’a “Ramazan’da böyle giyinilir mi? Ne biçim bir kıyafet bu, utanmıyormusun böyle giyinmeye” diye bağırmaya başladı. Ardından Ercan K. ineceği yere geldiği esnada, Melisa Sağlam’a “Ahlaksız, o…..” diyerek genç kızın çenesine yumruk attı.

Çenesine aldığı yumruk neticesinden kafasını minibüsün camına çarpan Melisa Sağlam, kendisine yumruk atan Ercan K.’ya tepki gösterince Ercan K. genç kızı yumruklamaya devam etti. Melisa Sağlam yediği yumruklar sonucunda yere yığılırken Ercan K. minibüsten inerek olay yerinden hızlı bir şekilde kaçtı. Melisa Sağlam’ın karakola giderek şikayetçi olmasının ardından Emniyet güçlerinin yaptığı ciddi çalışma sonucu saldırgan Ercan K. Cumartesi günü gözaltına alındı ve emniyetteki ifadesinden sonra serbest bırakıldı.

Saldırganın serbest bırakılmasına tepki gösteren Melisa Sağlam dün adliyeye giderek suç duyurusunda bulundu. Sağlam, “Adaletten tek dileğim, o saldırgana caydırıcı bir ceza verilmesi. Ben sokakta özgürce gezemeyecek miyim?” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nihat Hatipoğlu’na bunu da sordular!

Üniversiteli genç kız şort giydi diye minibüste yumruklu saldırıya uğradı