,

Tekerlekli sandalyeye mahkum genç kız iç çamaşırı mankeni oldu

Tekerlekli sandalyede yaşaan İsveçli Moha Frikraft herkese hayallerini gerçekleştirebileceğini kanıtladı.

Medeniyetin ilk günlerinden beri güzel olmak, kadınların öz güvenini direk olarak etkiliyor. Tekerlekli sandalyede yaşayan İsveçli Moha Frikraft da daha güzel görünmek istedi. Model olarak herkese hayallerini gerçekleştirebileceğini kanıtladı.

Tekerlekli sandalyeyle podyuma çıkan iç çamaşırı mankenine pek rastlamıyoruz. 27 yaşındaki Moha Frikraft’ın başarısı insanları bu yüzden çok etkiledi.

İsveçli Moha Frikraft, doğduğunda beyninde hasar oluşmuştu. Doktorlar ileride bunun sıkıntı olacağını belirtmişlerdi. Moha’ya daha sonra dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ve Asperberg sendromu teşhisi koyuldu. Ancak buna rağmen hiç yılmadı. İsveç gazetesine konuşan Moha, beslenme uzmanı ve kişisel antrenör eğitimi aldığını, uçaktan atladığını ve son olarak iç çamaşırı mankenliği yaptığını ifade etti.

Moha, İsveç gazetesine “Çocuklara, benim gibi tekerlekli sandalyede yaşayanların da hayallerini gerçekleştirebileceğini gösteriyorum. Herkesin gözünde manken deyince uzun boylu ve vücudunda kusur olmayan kişiler geliyor. Bense benim gibi insanlara rol modeli oluyorum” dedi.

Moha’nın iç çamaşırlı fotoğrafları Tomas Gunnarson tarafından çekildi. Proje kapsamında ayrıca cinsiyet değiştiren ve modellik yapan kişilerin de fotoğrafları çekilerek insanlar arasındaki farklılıklar gösterilmek isteniyor.

Tekerlekli sandalyedeki bir kadının iç çamaşır giyip poz vermesi normlara aykırı olabilir. Aslında bütün amaç da bu. Moha, İsveç gazetesine; “Her zaman farklılıkları sevmişimdir. Toplumda yeni bir algı yaratmak istiyorum. Hepimizin vücutları güzel. Başta biraz korktum. Ama vücudum güzel ve fotojeniğim. Kameraya da alıştım” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

81 yaşındaki babasını dolandıran hayırlı evlat

Tekerlekli sandalyeye mahkum genç kız iç çamaşırı mankeni oldu