,

Sosyal medya günlerce yanlışlıkla Gerze Belediyesi yerine Edremit Belediyesini alkışladı

Genç bir aşığın sevgisini duvara yazdığı ve sonra Edremit Belediyesinin “silersek, ciğerimiz kurusun” yazısı ile sahiplendiği olay Gerze Belediyesi sosyal medya hesabının iddialarına göre aslında Edremit’te değil, Gerze’de yaşanmış.

Olayın kahramanı Gerze’de yaşayan bir esnafın yeğeni genç bir aşık. Sevdiği kız ile aralarında küçük sorunlar olunca, genç aşığımız aşkını duvarlara yazmış. Tabi Gerze Belediyesi bu yazıyı normal olarak silmiş, ama genç aşık Gerze Belediyesine “Belediye Amca Duvardan Silmek Kolay, Kolaysa Gel Kalbimden Sil” diye yazınca ve bu paylaşım sosyal medyada paylaşılınca Edremit belediyesi olaya sahiplenerek o meşhur ” silersek, ciğerimiz kurusun” tweeti ile paylaşmışlar.

Tabi haklı olarak sosyal medya ve tüm Türkiye bu cevaptan dolayı o tweet ile paylaşım yapan Edremit Belediyesine methiyeler düzerken kimse olayın gerçek yaşandığı Gerze belediyesinin hakkını teslim etmemiş. Gerze belediyesi duvarlara yazıları yazan genç aşık yakalandığında, babacan bir eda ile genç aşık hakkında davacı dahi olmamış. Hatta Gerze Belediye başkanı Osman Belovacıklı bu genç iki aşığı bu hafta bir araya getirmek için harekete bile geçmiş.

Şimdi sizce hangi belediye takdir edilmeli? Edremit’te yaşanmayan bir olayı meşhur güzelim tweeti atan ve nüktedanlığı ile olaya sahiplenen Edremit Belediyesi mi yoksa ilçesinde yaşanan bu olayı ve sorumlusunu affeden, birde üstüne iki sevgiliyi bir araya getirmek için babacan bir tavır sergileyip mutlu bir son ile bitirme aşamasına getiren Gerze Belediyesi mi?

Biz nüktedanlığı için Edremit Belediyesini takdir edelim diyeceğim ama Gerze Belediyesinin Edremit Belediyesine attığı şu meşhur tweeet “Gerze Bey diyeceksiniz @Edremit Belediyesi”ile Sezar’ın hakkı Sezar’a misali, Gerze Belediyesini avuçlarımız patlayana kadar alkışlayalım.

Bu arada küçük bir dip not yazmadan geçemeyeceğim.Gerze Belediyesi her yaz sahil kesimindeki duvarlara ressamların resimler çizmesini ve sanatlarını halka göstermelerine müsade ediyormuş.

Kamil HIZER / dandik gazete

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şerefsizin biri zevk için yaralı bir köpeği bile bile ezdi

Sosyal medya günlerce yanlışlıkla Gerze Belediyesi yerine Edremit Belediyesini alkışladı