,

Son dakika: Ege Denizi’nde bir deprem daha! Yine sallandı..

Çanakkale’den son dakika deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Sabah 05:24’teki 5.2’lik depremin ardından 4.5 ve 4.4’lük iki sarsıntı daha oldu. Kandilli Rasathanesi Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde saat 08:15’te 4.4 ile hemen iki dakika sonra ise 4.5 ile ikinci bir sarsıntı daha meydana geldi.

Ege Denizi’nde merkez üssü Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi açıkları olan 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesinin tespitine göre, saat 05.24’te Ege Denizi’nin Ayvacık ilçesi açıklarında 5,2 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Sarsıntının 6,65 kilometre derinlikte oluştuğu belirlendi.

Çanakkale’de dün 06.51 ve 13.58’de de 5,3 büyüklüğünde iki ayrı deprem ve 120’nin üzerinde artçı sarsıntı meydana gelmişti.

İKİ SARSINTI DAHA OLDU

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi sallanmaya devam ediyor. Sabah 05:24’teki 5.2’lik depremin ardından 4.5 ve 4.4’lük iki sarsıntı daha oldu. Kandilli Rasathanesi Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde saat 08:15’te 4.4 ile hemen iki dakika sonra ise 4.5 ile ikinci bir sarsıntı daha meydana geldi.

BAZI EVLERDE VE BİR CAMİDE HASAR OLUŞTU

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki depremde ilk belirlemelere göre bazı evlerde ve bir camide hasar oluştuğu belirlendi.

Ayvacık ilçesinde saat 05.24’te yaşanan 5,2 büyüklüğündeki depremin ardından afad ve İHH ekipleri, köylerdeki bazı evlerden Duman çıkması üzerine bölgede tarama çalışması yaptı.

Çalışma sonucu ilk belirlemelere göre, Taşağıl köyündeki camide ve Yukarı köyündeki bazı evlerde hasar oluştuğu tespit edildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 yaşındaki küçük kız pitbull cinsi köpeğini ninni ile uyutuyor

Son dakika: Ege Denizi’nde bir deprem daha! Yine sallandı..