,

Şanlıurfa İsot Festivali yapıldı

kapsamında Ferhat Göçer, Zekeriya Ünlü ve santur sanatçısı Sedat Anar konser verdi. Bu yıl ilk kez düzenlenen festival kapsamında Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi'nin önündeki alanda etkinlik düzenlendi. Programda, 20 kişinin yoğurduğu 5 bin kişilik çiğ köfte, katılımcılara ikram edildi. ( Halil Fidan - Anadolu Ajansı )

Bu yıl ilk kez düzenlenen festival kapsamında Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’nin önündeki alanda etkinlik düzenlendi.

Şanlıurfa Sıra Gecesi ekiplerinin yöresel eserlerini seslendirdiği programda, 20 kişinin yoğurduğu 5 bin kişilik çiğ köfte, katılımcılara ikram edildi.

Daha sonra sahneye çıkan Zekeriya Ünlü, sevilen eserlerini seslendirdi. Ünlü, bu sırada “İmparator” lakaplı sanatçı İbrahim Tatlıses’i telefonla arayarak seyircilere hitap etmesini sağladı. Alandakiler de Tatlıses’e alkışlarla destek verdi.

Ünlü’nün ardından sahneye çıkan Ferhat Göçer de eserleri hemşehrileri için seslendirdi. Halkın yoğun ilgi gösterdiği Göçer, kendisini dinlemeye gelen anne ve babasını da selamladı.

Etkinlikte santur sanatçısı Sedat Anar da sahne aldı.

Yaklaşık 4 saat süren konseri Şanlıurfa Valisi Abdullah Eren, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, protokol üyeleri ve çok sayıda kişi izledi.

Festival yarın çeşitli etkinliklerle devam edecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Org çantasında uyuşturucu ticareti

Şanlıurfa İsot Festivali yapıldı