,

Midesinden çıkanları görünce şok olacaksınız!

Yaklaşık 10 gün önce Manavgat Devlet Hastanesine kusma, mide bulantısı ve baş ağrısı için müracaat eden down sendromlu 23 yaşındaki Ali Güven isimli gencin çekilen röntgenleri neticesinde midesinde bir çok yabancı cisim tespit edildi. Hastane yetkilileri tarafından Antalya’ya sevk edilen  Ali Güven Antalya Atatürk Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Murat İnan tarafından, 2 saat süren operasyonla midesindeki 6 çivi ve 4 çatal ,yemek borusu ve mide üst bölümüne müdahale edilerek çıkartıldı.

Opr. Dr. Murat İnan “yutulan çivilerin en az üç ay evvel yutulduğunu tahmin ettiklerini, çatallarla ilgili bir tahmin yapmalarının zor olduğunu ama eğer daha geç müdahele edilmiş olsaydı büyük ihtimalle çiviler ve çatalların mideyi delip organ tahribine neden olacaktı” dedi.

 

ANNESİ ÇATAL YUTTUĞUNU FARK EDİNCE ZEYTİNYAĞI İÇİRMİŞ

Oğlu Ali Güven’in kusma hissi ve aşırı renk değişikliğini fark ettiğinde telaşa kapıldığını söyleyen anne Ayşe Güven, “Ali’nin karnında şişme görünce Manavgat Devlet Hastenesi’ne götürdüm. Film çekildi ve önce çatalı gördüler, aynı gün Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk ettiler. Çatal yuttuğunu anlayınca zeytinyağı içirdim. Hiç birşey içemiyordu. Ameliyattan sonra rahatladı” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ortaokulda yapılan anket bir skandalı ortaya çıkardı

Midesinden çıkanları görünce şok olacaksınız!