,

Kız kardeşine tecavüz eden imam…

Erzurum’da oturan H.B., polise başvurarak iki ağabeyinin kendisine tecavüz ettiğini iddia etti. Annesi İ.B. ve babası A.B.’nin vefat ettiğini anlatan H.B., Kars’ın bir köyünde imam olan ağabeyi A.B.’den hamile kaldığını ve Ankara’da kürtaj olduğunu öne sürdü. Ağabeyi M.B.’nin şiddetine uğradığı için bir dönem Kadın Sığınma Evi’nde kaldığını anlatan kız kardeş, buradayken N.U. adlı kadının aracılığı ile tanıştığı 2 kişinin de tecavüzüne uğradığını ileri sürdü. H.B.’nin ifadeleri doğrultusunda iki ağabeyiyle birlikte biri aracılık eden kadın olmak üzere toplam 5 kişi, 11 Kasım 2013’te tutuklanarak cezaevine kondu.

ÖNCE KABUL ETTİLER, SONRA ‘İFTİRA’ DEDİLER
Savcılık ve sorgu hakimliğinde, iki ağabey kız kardeşleri ile ilişkiye girdiklerini kabul etti ancak zor kullanmadıklarını, diğer iki erkek ise para karşılığı ilişki yaşadıklarını ileri sürdü. 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın ilk celsesinde, 2 ağabey dışındakiler tahliye edildi.

H.B.’nin ağabeyleri A.B. ve M.B. ise 7 ay cezaevinde kaldıktan sonra her duruşmaya katılmak koşulu ile serbest bırakıldı. Ancak İmam A.B., Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan idari soruşturma kapsamında görevden alındı.

Duruşmalarda ağabeyler, suçlamaları kabul etmeyerek, kız kardeşleri H.B.’nin iftira attığını iddia ettiler. Kadın sığınma evinde kalan H.B. de mahkemeye gönderdiği mektupta ağabeylerine iftira attığını savundu.

SAVCI: CEZADAN KURTARMAK İÇİN İFADE DEĞİŞTİRDİ
Duruşma savcısı Fatih Yılmaz, geçen Eylül ayında sunduğu mütalaasında H.B.’nin gerek emniyette gerekse soruşturma aşamasında cumhuriyet savcısına ayrıntılı şekilde ifade verdiğini, sanıkların da ifadelerinde eylemleri kabul ettiklerini ve aynı şekilde hakim huzurunda da bunu tekrar ettiklerini belirtti. Mağdurenin sanıkları cezadan kurtarmak için yönlendirildiğini ve bu yüzden ifade değiştirdiğine işaret etti.

TUTUKLANDILAR
2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında A.B. ve M.B. hazır bulundu. Son sözleri sorulan iki kardeş suçlamaları yine kabul etmedi. Mahkeme heyeti, iki kardeşin ’nitelikli cinsel saldırı’ suçunu işlediğini kabul ederek A.B. ve M.B.’yi önce 10’ar yıl hapis cezasına mahkum etti. Heyet, suçun kardeşe karşı işlenmesi nedeniyle iki kardeşin cezasını yarı oranında artırarak 15’er yıla çıkardı. İki kardeş hükmün açıklanmasıyla birlikte tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Meksika’da hava durumu böyle sunuluyor!

Kız kardeşine tecavüz eden imam…