,

Kadınlar sütyen giymezse ne olur?

Sütyenlerin göğüsleri dik tuttuğunun sadece bir şehir efsanesi olduğunu biliyormuydunuz? Bir çok kadın sütyen takmadığında göğüslerinin sarkacağını düşünür. Ama bakın sütyen takmadığınızda ne kadar çok faydalı şey yaşanıyormuş!

GÖĞÜS BÜYÜR

Sütyenin şeklini almaya zorlanmayan göğüs kasları daha hızlı çalışır ve göğüsler biraz daha büyür

GÖĞÜSLERİN ŞEKLİ DEĞİŞİR

Sütyen giymenin her ne kadar göğüslerin sarkmasını engellediği söylense de Fransa’da yapılan bir araştırmaya göre, sütyen takmamak göğüsleri daha çok dikleştiriyor

SÜTYEN TAKMAMAK DAHA SAĞLIKLI

Özellikle göğüsleri sıkan veya bilinçsiz sütyen takarsanız nefes darlığı yaşamanıza sebep olabilir. Sütyen takılmadığında kan akışı daha da hızlanır.Ayrıca uzmanlar terleme durumlarında sütyenlerin bakteri birikintisi yuvası dönüşebilme ihtimali olduğunu ve sütyen takmamanın daha hijyenik olduğunu ayrıca açıkladılar

SİZİ DAHA İYİ HİSSETTİRİR

Yoğun bir günün ardından sütyeninden kurtulmak isteyen bir çok kadın vardır. Demek ki sütyen takmadığınızda o rahatsızlığı ve sütyenden kurtulma hissini yaşamayacaksınız demektir.

UYKU PROBELMİNİZ DÜZELİR

Gece sütyen ile yatağa girip uyuyan bir çok insan gecenin ilerleyen saatlerinde sütyenlerini çıkarıp uykularına devam ederler.Sütyen takmadan uyuyan kadınların daha rahat bir uyku çektikleri bilinen bir gerçektir.

TASARRUF SAĞLAR

Ucuzu da olsa pahallısı da olsa sütyenler için maddi harcamalar yapıyoruz. Sütyen kullanmadığınızda bu harcamaları başka yerlere aktarabilirsiniz.

KAN AKIŞINIZI DÜZENLER

Yanlış veya sıkı takılan sütyenler kan akışınızı engelleyebilir. Bu da sütyen takan kadınlara gün boyu yorgunluk hissi verir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dondurulan insanlar tekrar hayata dönebilecek mi ?

Kadınlar sütyen giymezse ne olur?