,

İki şerefsiz 13 yaşındaki erkek çocuğuna tecavüz edince…

Olay 22 Ocak günü 13 yaşındaki erkek çocuğu E.B. Nizip ilçe merkezinde döner yemek için girdiği bir lokantada tecavüze uğradı. Küçük çocuk lokantada yemek yerken içeride bulunan 58 yaşındaki lokantacı Mustafa Ç. ile 29 yaşındaki Mahmut B.’nin kapıyı kilitleyerek kendisine zorla çeşitli renklerde haplar içirildiğini anlattı. Daha sonra lokantanın üst katına çıkarılan E.B.’ye prono film izlettirildiği ve bu esnada üst kattan aşağı inmek istediği esnada başının döndüğünü ve daha sonra uyandığında E.B.’nin çıplak uyanması sonucu meydana geldiği öğrenilmiştir.

E.B. başına gelenleri lokantacı Mustafa Ç ile Mahmut B.’nin cep telefonuna kaydettikleri ve bu videoyu E.B.’nin yakın bir arkadaşı olan G.Y.’nin izlediğini kendisine söylemesi sonucu öğrendi.

E.B.’nin arkadaşı G.Y. de kendisine videoyu çeken ve izlettiren kişinin lokantacı Mustafa Ç., tecavüz eden kişinin ise Mahmut B. olduğunu ifade etti. E.B.’nin şikayeti, G.Y.’nin de tanıklığının ardından harekete geçen polis Mustafa Ç. ile Mahmut B.’yi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüphelilerden Mahmut B. olay günü alkollü olduğunu ve E.B.’ye tecavüz ettiğini itiraf etti. Mustafa Ç. ise olayla ilgisinin olmadığını ileri sürdü. 2 sanık 29 ocak günü çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı. Tutuklanmalarının ardından Cumhuriyet Savcısı tarafından 2 sanık hakkında; ’Çocuğun nitelikli cinsel istismarı, cinsel amaçla kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak’ suçlarından iddianame hazırlandı. Nizip Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen davanın geçen şubat ayında yapılan ilk duruşmasının ardından bugün karar duruşması yapıldı.

40 YIL HAPİS CEZASI ALDILAR

Tutuklu sanıkların cezaevinden SEGBİS yöntemiyle katıldıkları duruşmaya müdahil olmak isteyen Gaziantep Barosu Çocuk Hakları Merkezi üyesi avukatların talebi kabul edilmedi. Dosyadaki eksiklerin giderildiğini belirten mahkeme heyeti eldeki bulguların sanıklar Mustafa Ç. ile Mahmut B.’nin küçük çocuğu hürriyetinden yoksun bırakarak nitelikli cinsel istismar suçunu işlediklerine yeterli olduğunu vurguladı. Mahkeme heyeti olaydan 47 gün sonra sanıkları, tecavüz suçundan en üst sınır olan 18 yıl hapis cezasına çarptırdı. Ardından bu ceza çocuğun 15 yaşından küçük oluşu ve birden fazla kişi tarafından yapılması sebebiyle artırılarak 33 yıl 9 aya yükseltildi. Mahkeme ayrıca sanıkları cinsel amaçla çocuğu hürriyetinden yoksun bıraktıkları gerekçesiyle üst sınırdan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Böylece sanıklar her iki suçtan ayrı ayrı 40’ar yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye’de yaşanmış en komik, en absürt, en ilginç haberler…

İki şerefsiz 13 yaşındaki erkek çocuğuna tecavüz edince…