,

‘Gezi’den sonra iş vermeyerek cezalandırdılar

Oyuncu Şebnem Sönmez, Türkiye’de oyunculuk hayatına ara verdiğini, bundan sonra Berlin’de oyunculuk yapacağını belirterek, “Sendikada görevliyken uğraşmaya, sendikayı muhalif görüp iş vermemeye başlamışlardı” dedi.

Deutsche Welle Türkçe’den Değer Akal’a konuşan Şebnem Sönmez, yönetmen Mustafa Altıoklar ve oyuncu Vedat Erincin tarafından Berlin’de kurulan oyunculuk okulu B’ACT Academy’nin eğitmen kadrosuna katıldığını, bundan sonra Berlin’de oyunculuk yapacağını açıkladı. “Ülkedeki bütün katmanlarda, eğitim seviyelerinde, sokaklarda, plazalarda büyük bir yozlaşma yaşıyoruz” diyen Sönmez, Oyuncular Sendikası’nda görev yaparken, yapımcıların kendisini muhalif olarak kodladığını ve iş vermemeye başladığını söyledi.

İŞ VERMEYEREK CEZALANDIRDILAR

Gezi ile birlikte bir kara liste oluştuğunu belirten Sönmez, “İş vermeyerek cezalandırdılar, bununla bizi terbiye etmeye çalıştılar. Biz bunlara rağmen yaşarız dedik, namuslu namuslu işimizi yapmaya çalıştık” dedi. Gezi Parkı eylemlerinin FETÖ girişimi olduğuyla ilgili iddialara ilişkin de konuşan Sönmez, şöyle dedi: “Çok kolay bir suç atma hali. Özür dileyerek şu kelimeyi kullanmak istiyorum: Çok ahmakça. Buna kim inanır? ‘Yahu nasıl olur da asla aynı kefeye giremeyecek iki şeyi bir arada tutarlar’ diye şaşırarak dinlediğim bazı açıklamalara bir bakıyorum ki bir kesimi hiç muhatap almayarak kendi kesimlerine söylüyorlar. ‘Şu tarihte şunu söyleyen siz değil miydiniz?’ diye belgeler koysak cevap bile verilmiyor sadece içeri atılıyor insanları. Kendi tabanlarını genişletmek için yapılıyor ve ülkenin son derece aydınlık olmasını isteyen insanlarına karşı kutuplaşma yaratılıyor. Korkunç bir çıkmaz, kısırdöngü içerisindeyiz.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gerçek aşk hikayelerinden uyarlanan 7 muhteşem film

‘Gezi’den sonra iş vermeyerek cezalandırdılar