,

Felçli köpeğe “anne” şefkati

Zonguldan Alaplı ilçesi Musabeyli köyünde yaşayan bir sokak köpeği 3 yıl önce doğum yaptı. 9 yavrunun doğduğu bu doğumdan sonra köyde yaşayan Ayten Oktay bu yavrulardan bir tanesini sahiplendi ve adını “Pamuk” koydu. Pamuk adlı köpek henüz 3 aylık iken geçirdiği bir hastalık yüzünden felç oldu ve ön ayaklarını kullanamaz hale geldi.

VETERİNERİN UYARISINA KULAK ASMADI

Ayten Oktay Alaplı ilçesinde bulunan bir veterinere köpeği “Pamuk”‘u götüren Ayten Oktay veterinin köpeği için “fazla yaşamaz” denilmesine rağmen 3 yıldır köpeğini bir anne şefkati ile bakmaya devam ediyor.

“9 YAVRUYADA ASLINDA BİZ BAKIYORDUK”

Yıllardır kendi imkanları ile sokak hayvanlarını besleyen Ayten Oktay “aslında köpeği Pamuk’un kendi evinin arka bahçesinde dünyaya geldiğini ve 3 ay boyunca köpeği Pamuk ile annesi ve 8 kardeşine baktığını ama daha sonra maddi imkansızlıklar sebebi ile yavrularının tamamını Alaplı belediyesi hayvan barınma evine göndermeye mecbur kaldığını ama Pamuk’u çocuklarının çok sevdiği için sahiplendiklerini”söyledi

“YENİ DOĞMUŞ BİR BEBEK İHTİŞAMI İLE KAŞIKLA SÜT İÇİRİYORUM”
Ayet Oktay, köpeği “Pamuk”‘u ailece çok sevdiklerini ve onu yaşatmak isteğini dile getirerek, “Her gün kaşıkla ona süt içiriyorum. Yaz ayında sıcaklardan dolayı hareket edemediği için vücudunda yaralar oluşuyor, onları her gün temizleyerek pansuman yaptığını anlattı. Oktay onun ölmesini istemiyorum. Onun için ona gözüm gibi bakıyorum. Günde 3 kez yürütmeye çalışıyorum. Benim tek isteğimi köpeğimin tekrar ayağa kalkması.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Harun Kolçak’ın ölümünün ardından iğrenç yazı

Felçli köpeğe “anne” şefkati