,

Facebook’ta 12 yaşındaki küçük kıza iğrenç taciz

Diyarbakır’da yaşayan 12 yaşındaki kız çocuğu B.K. Facebook’ta kendi adına bir hesap açtı. Kendi arkadaşları ile sohbet ederken internet cafe işleten C.O. isimli ve daha önce tanımadığı 12 yaşındaki B.K. adlı küçük kıza Melek Sonmaz ve Ebru Yaşar adlı iki fake hesaptan arkadaşlık isteği gönderdi. Küçük kız gelen arkadaşlık isteklerini ablasının arkadaşları olduğunu düşünerek kabul etti.

Sahte kadın profili kullanan C.O. küçük kız çocuğu B.K. ile önce sohbete başladı. Ardından ilerleyen günlerde kendi kamerasını açmadan küçük kızın kamerasını açarak görüntülü iletişime geçti. Görüntülü sohbey esnasına 12 yaşındaki B.K.’ya ısrarla soyunmasını isteyerek, küçük çocuğa baskı kurdu.

İddialara göre küçük kız çocuğu baskılara dayanamayarak elbisesinin belden yukarısı olan kısımlarını çıkardı.Bu olayın hemen ardından C.O küçük çocuğa görüntüleri kaydettiğini, daha fazla soyunmazsa bunu ailesine ve arkadaşlarına göndereceğini söyleyerek küçük kıza tehditler savurdu. Yaşadığı olaylardan korkan küçük kız görüşmeyi kapatarak durumu ablasına anlattı.B.K.’nın ablası olayı hemen polise bildirdi ve polis şikayet üzerine C.O.’yu gözaltına aldı ve olay adliyeye yansıdı. C.O. tutuklanırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

IP ADRESINDEN TESPİT EDILEN ŞÜPHELİYE 16 YIL HAPİS İSTEMİ

Soruşturma sonunda hazırlanan iddianamede şüpheli C.O., hakkında ‘Çocuğun cinsel istismarı’, ‘Şantaj’ ve ‘Müstehcenlik’ suçlarından 6 yıldan 16 yıla kadar hapis cezası talep edildi. Şüphelinin kullandığı bilgisayarın IP adresinin tespit edilmesi üzerine ev ve işyerinde arama yapıldığını belirten savcı, C.O.’nun işlettiği internet kafedeki bilgisiyar hard disklerine el konulduğunu söyledi. Hard diskler üzerinde yapılan incelemede şüphelinin küçük çocuk ile iletişim kurduğu Melek Sonmaz ve Ebru Yaşar adlı profillerle facebook oturumu açıldığının tespit edildiğini belirten savcı, incelemede mağdurun kullandığı profile ilişkin verilere de ulaşıldığını kaydetti. Şüpheliye ait hard disklerde içerisinde hayvan barındıran cinsel içerikli video bulunduğunu belirten savcı, aynı zamanda çocuk yaşta birey barındıran 10 cinsel içerikli fotoğraf tespit edildiğini kaydetti.

SAVCI: TEMAS OLMAZSA DA HER TÜRLÜ CİNSEL DAVRANIŞ, İSTİSMARDIR

Güvenlik kamerası kayıtlarına göre, C.O.’nun olay günü geç saatlere kadar internet kafede bulunduğunu ifade eden savcı, “Şüphelinin 12 yaşında olan mağdura karşı mağdurun rızası dahilinde cinsel istismarda bulunduğu, sonrasında mağduru tehdit edip daha fazla soyunmasını istemesi nedeni ile şantaj yaptığı, bu şekilde suçları işlediği anlaşılmıştır. Şüpheli ile mağdur arasında temas olmasa da 15 yaşını tamamlamamış çocuklara karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranış cinsel istismardır”dedi.

CİNSEL İSTİSMAR YERİNE, CİNSEL TACİZDEN CEZA VERİLDİ

İddianamenin kabul edilmesinin ardından tutuklu sanık C.O.’nun yargılaması Diyarbakır 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. İfadesinde suçlamaları reddeden sanık C.O., yargılama sırasında mahkemece serbest bırakıldı. Davanın son duruşmasında söz hakkı alan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Remzi Atalay, olayın cinsel istismar suçu oluşturduğunu belirterek, sanığın bu kapsamda cezalandırılmasını istedi. Daha sonra kararını açıklayan Mahkeme, sanık C.O.’yu ‘Çocuğa karşı cinsel taciz’ ve ‘Şantaj’ suçlarından 2 yıl 10 ay hapis ve 120 gün adli para cezasına çarptırdı. Adli para cezasının 2 bin 400 lira olduğunu belirten mahkeme, paranın 10 eşit taksitte ödenmesine karar verdi. Sanığın yargılama aşamasında pişmanlık göstermemesi ve cezanın sanığın geleceği üzerinde herhangi bir etki yaratmayacağı kanaatine varan mahkeme, cezada herhangi bir indirim uygulamadı. Mahkeme sanığın olumsuz kişilik özellikleri nedeniyle ceza ile ilgili herhangi bir erteleme kararı da vermedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anne çocuğunun tedavi parasını alıp kaçtı iddiası

Facebook’ta 12 yaşındaki küçük kıza iğrenç taciz