,

Evcil hayvanınız şayet bunları yapıyorsa aman dikkat!

Evinizde kedi, köpek gibi evcil hayvanlar besliyorsanız normal zannettiğiniz bazı hareketleri ciddi hastalıkların göstergesi olabilir

SAKLANIYORSA

Evde beslediğiniz kedi veya köpeğiniz sizinle iletişimi kesiyor ve saklanacak yerler buluyorsa bir hastalığı olabilir. Fiziksel olarak yaralanmış olabilir veya ruhsal bir travma yaşıyor olabilir

SÜREKLİ OLARAK BİR HALSİZLİĞİ VARSA

Eğer evinizdeki evcil hayvanınız sürekli severek oynadığı oyunları oynamıyorsa ve bir yere uzanıp halsiz bir şekilde bu bir kalp rahatsızlığının işareti olabilir. Uyuşukluk aynı zamanda evcil hayvanınızın kene ve pirelenme gibi hastalıklarının belirtisidir.

KUYRUĞU AYAKLARININ ARASINDA İSE

Eğer evcil hayvanınız anormal pozisyonlarda duruyorsa , dikkatle gözlemlenmelidir. Kuyruğunu ayaklarının altına alması çok acı çektiğinin bir göstergesidir. Buna benzer davranışlar sergiliyorsa kediniz veya köpeğiniz böbrek taşı rahatsızlığına yakalanmış olabilir.

SÜREKLİ KENDİNİ YALIYORSA

Genellikle kediler ve köpekler kendilerini yalayarak temizlerler. Ama sadece belli bir yerde sürekli yapıyorsa kliniğe götürmekte fayda vardır.

KUSMA VE GAZI VAR İSE

Herhangi bir yerinde şişkinlik, kusma veya gazı var ise böceklenme ve sindirim sistemi ile ilgili bir problem var demektir.Ayrıca pankreas ve zehirlenme belirtisinin de işaretidir. Sadece şişkinliği var ise boşaltım sisteminde problem olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzun yıllar unutulmayacak bir frikik gölünü izlemeye ne dersiniz?

Evcil hayvanınız şayet bunları yapıyorsa aman dikkat!