,

Emekli imam camide fuhuş yaparken yakalandı mı?

Uzun yıllar Konya Selçuklu’da imamlık yapan ve ardından emekli olan Y.Y.’nin gönüllü olarak müezzinlik yaptığı camide yardıma muhtaç kadınlarla para karşılığında ilişkiye girdiği iddia edildi.

İddialara göre iğrenç olay bir vatandaşın ihbarı ile ortaya çıktı. Konya’da yıllarca imamlık yaptığı camide emekli olduktan sonra gönüllü müezzinlik yaptığı iddia edilen Y.Y’nin camiye aldığı kadınlarla fuhuş yaptığını gören cami cemaati bunu cep telefonu ile kayıt altına aldı.

Duyarlı vatandaşın durumu müftülüğü bildirmesinin ardından harekete geçen il müftülüğü 60 yaşındaki Y.Y’yi camiden uzaklaştırdı. İddialara göre iğrenç olayın adresi Konya’nın merkez Selçuklu ilçesindeki bir camii.  Y.Y isimli emekli imam Selçuklu’da bulunan bir camide yıllarca imamlık yaptıktan sonra geçtiğimiz yıl emekli oldu.

Emekli olduktan sonra da cami ile irtibatını kesmeyen bir resmi nikâhlı diğeri dini nikâhlı iki eşi ve 6 çocuğu olan 60 yaşındaki Y.Y camide gönüllü olarak müezzinlik görevine geçti. Bu süre zarfından imamlık görevini aktif olarak yaptığı dönemde kurduğu ve caminin ismini taşıyan yardımlaşma derneğinin de başkanlık görevini yürütmeye devam etti.

Cami cemaati tarafından hayır hasenat düşkünü, dinini tam anlamı ile yaşayan, örnek alınması gereken bir kişi olarak tanınan Y.Y’nin adı skandal bir olaya karıştı.  Yardıma muhtaç Suriyeli ve Türk kadınlarla para karşılığı cami içinde cinsel ilişkiye girdiği görüntüleri ortaya çıktı.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir cemaat “Benim torunum bu camide Kuran öğrenmek için kursa geliyor. Torunum bana hocanın bazen kadınlarla arka odaya geçtiğini ve oradan gülüşme sesleri geldiğini söyledi. İnanamadık. Bir süre takip ettikten sonra kadınları içeri aldıktan sonra bu rezilliği yaparken görüntüsünü çektik. Sonra bu kadınlardan birini takip edip onları gördüğümüzü ve neler olduğunu anlatmasını istedik. Kocasından ayrıldığını ve Y.Y’nin onunla cinsel ilişkiye girmesi halinde para yardımında bulunacağını söylediğini ifade etti. Kendiside kabul etmiş. Ve yine aynı kadının dediğine göre Y.Y onlarca kadınla cami içinde cinsel ilişkiye girmiş” şeklinde konuştu. Durumu hemen müftülüğe bildirdiklerini de dile getiren cami cemaati “Biz durumu il müftülüğüne bildirdik. Onlar ne yaptı bilmiyoruz” dedi

Müftülük harekete geçtiÖte yandan olayın Konya müftülüğüne bildirilmesi ile birlikte müftülük yetkililerinin hemen harekete geçtiği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, Konu hakkında detaylı bir inceleme yapan müftülüğün emekli olduğu halde gönüllü müezzinlik yapan Y.Y’nun müezzinlik yapmasına yasak getirdiği öğrenildi. Adı böylesi iğrenç bir olaya karışan Y.Y. ise “Umreye gitmek için hazırlık yapıyorum.Bu konu hakkında konuşmayacağım. Döndüğüm zaman bende yasal haklarımı kullanacağım” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anneler günü nasıl ortaya çıktı

Emekli imam camide fuhuş yaparken yakalandı mı?