,

Doğum kontrol hapları ile saç dökülmesini engelleyebilirsiniz!

Kadınlar ve erkekler için saç vazgeçilmez bir unsurdur. Genelde tüm değişimler aslında saç ile başlar. Günümüzde bir çok insan saç dökülmesinden veya saçlarının zayıflığından yakınır. Ve bunun için çareler arar.

İşte bu derdinize derman olacak şeylerden biri de doğum kontrol hapı. Evet yanlış duymadınız yanlış okumadınız. Doğum kontrol hapı ile saçlarınızın dökülmesini durdurabilir hatta daha gür bir saça sahip olabilirsiniz.

Peki bunun için ne yapmalısınız?

Önce bitkisel bir şampuan alın ama ben size çocuk şampuanını tavsiye ederim. Sonra aldığınız doğum kontrol haplarını toz haline getirin ve kullanacağınız şampuanın içine döküp iyice çalkalayın.

Hazırladığınız bu şampuanı oda sıcaklığında en az iki gün bekletin. Karışımın daha da etkili olmasını istiyorsanız bu karışıma E vitamini ampülü de ekleyebilirsiniz.

2 günün sonunda, şampuanınızı saçlarınızı yıkamada kullanabilirsiniz. Durularken de soğuğa yakın ılık suyla durulayın. Saçlarınız, istediğiniz boya gelene kadar kullanabilirsiniz.

Bu uygulamada dikkat etmeniz gerek en önemli şey ise, yıkama sırasında şampuanın saçınızdan başka bir bölgeye gelmemesidir. Aksi takdirde, değdiği bölgelerde tüylenmeye yol açabilir.

Bu konuda internet üzerinde yaptığımız bir araştırmada kadınlar için hazırlanmış bir web sitesinde Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Prof.Dr.Fatih Durmuşoğlu’nun bir açıklamasını bulduk. Bu açıklamada ” doğum kontrol haplarının saç uzattığına dair bilimsel araştırmalar mevcut değil ancak doğum kontrol hapları anti androjenik özelliği ile saç dökülmesini önleyebilir” şeklinde bir açıklamaya denk geldik.

Bu yöntemi kullanıp faydasını gören bir kaç tanıdığım mevcut. Hatta kendi üzerimde denedim ve saçlarımda dökülme sorunu halloldu diyebilirim. Ama sonuçta bu bir tıbbi mesele ve bu konuda verilecek karar size kalmış ve sorumluluk tamamen size ait. Bizler dandik gazete ailesi olarak bu haberi sizlerle paylaşarak herhangi bir sorumluluğu üstlenmiyoruz.Ama sonuçta bu konuda internet üzerinden kısa bir araştırma yaparsanız bir çok insanın bu yöntemi denediğini kendinizde göreceksiniz.

Kamil HIZER / Dandik Gazete

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çalışmadan emekli olabilirsiniz!

Doğum kontrol hapları ile saç dökülmesini engelleyebilirsiniz!