,

Diyet ve rejim yapmadan kilo vermek istermisiniz?

Aslında kilo vermek için ne spor salonundan gitmeden veya diyet uygulamadan kilolarımızdan kurtulabiliriz.

Bir çok insan kilolarından şikayet eder. Kimimiz kilo vermek için spor salonuna giderken , kimimiz çeşitli diyetler uygulayarak kilo vermek için uğraşır dururuz. Aslında kilo vermek için ne spor salonundan gitmeden veya diyet uygulamadan kilolarımızdan kurtulabiliriz.

İŞTE KİLO VERMENİZ İÇİN SİZE YOL GÖSTEREN 5 KÜÇÜK İPUCU

ÜZÜM SUYU

Yatmadan önce bir bardak üzüm suyu içilirse hem sağlıklı beslenmenize fayda sağlayacak hem üzüm içinde bulunan resveratrol adlı madde sayesinde vucudunuzdaki yağ yakım sürecinizi büyük ölçüde hızlandıracaktır.

ÇIPLAK UYUMA

 

Bir çok uzman çıplak uyuyan insanların yağ yakımlarının diğer insanlardan daha fazla olduğunu söylüyor. Uyku sırasında çıplak bedenin daha çok soğuyarak ısınmak için yağları erittiği iddia ediliyor.Çıplak olarak uyuyan insanlarda metobolizma hızı daha fazladır.

YATMADAN ATIŞTIRMAK

 

Bir çok uzman yatmadan önce 300 kaloriyi geçmeyen atıştırmaların kilo vermemize yardımcı olduğunu söylemekte. Özellikle yoğurt yiyerek yatıldığında yenilen yoğurt vucudun protein ihtiyacını karşılamakla beraber aynı zamanda kalsiyum açısından zengin olduğu için rahat uyumamızı sağlar.

KARANLIK ODADA UYUYUN

 

Aydınlık bir ortamda uyumak vucudun melatonin üretimini durdurmaktadır. Bu durum vucudun yorgun uyanmasına ve sabahları daha fazla yiyecek tüketmemize neden olmaktadır.

EGZERSİZ

 

Geceleri yatmadan önce asla ağır egzersizler yapmayın.Yapılan ağır egzersizler kalp ritmini hızlandırdığı gibi uyumanızı da zorlaştırabilir. Yapacağınız egzersizler yoga ve meditasyon tarzında olup vucudu dinlendiren egzersizler olmasına dikkat edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kediye benzin döküp yaktı

Diyet ve rejim yapmadan kilo vermek istermisiniz?