,

Çanakkale’de sokak hayvanları zehirli et verilerek katlediliyor

Çanakkale’de son günlerde esrarengiz bir şekilde sokak hayvanları kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından zehirlenerek öldürülmeye başlandı.Bir çok hayvan ya sahipleri tarafından veya hayvan severler tarafından son anda veterinerlere yetiştirilek kurtulurken bir köpek telef oldu.

Çanakkale’nin Esenler ve İsmetpaşa mahallelerinde sokak hayvanlarına zehirli et verilerek zehirlenmesine tepkisiz kalmayan Çanakkaleli hayvan severler, can çekişen hayvanların görüntülerini sosyal medya hesaplarından paylaştı.

TEDAVİLERİ SÜRÜYOR

Şehirde yaşanan bu vahşetin sık sık tekrarlanıyor olması ve kaygı verici boyutlara ulaşması hayvan severleri ayağa kaldırdı. Hayvan severler ve sahipleri zehirlenen hayvanları veterinere götürdü. Bazıları tedavi edilip kurtarılırken bazılarının tedavisi sürüyor.

SAVCILIK KONUYU EL ATTI

Çanakkale Hayvan severler Derneği (ÇHYD), Çanakkale Barosu Hayvan Hakları Komisyonu ile birlikte hareket ederek olayı yargıya taşıdı. Savcılık mobese kameraları görüntülerinden köpekleri zehirleyenlerin bulunması için soruşturma başlattı.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Çanakkale Belediyesi de web sitesinden ‘Kamuoyunu Bilgilendirme’ başlığıyla yaptığı açıklamada, “Çanakkale Belediyesi olarak; yaşamı birlikte paylaştığımız ve birlikte yaşamaktan başka yolumuzun olmadığı can dostlarımıza yönelik yapılan her türlü vahşeti, insanlık dışı girişimleri şiddetle kınıyor ve hayvanların insanlar tarafından maruz kaldığı acılardan büyük üzüntü duyuyoruz” denildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seks robotları çok yakında piyasaya çıkıyor

Çanakkale’de sokak hayvanları zehirli et verilerek katlediliyor