,

Bursa bu vefakar köpeği konuşuyor

(ÖZEL HABER) VEFAKAR KÖPEK, HER GÜN ÖLEN SAHİBİNİN MEZARINA KOŞUYOR CENAZE GÜNÜ TABUTUN BAŞINDAN AYRILMAYAN VEFAKÂR KÖPEK HER GÜN SAHİBİNİN MEZARINI ZİYARET EDİYOR

Yıllardır felçli olarak yaşayan ve iki yıl önce yavru iken 79 yaşındaki Mehmet İlhan bir köpeği sahiplendi.Mehmet İlhan 3 gün önce vefat etti.Ve 2 yıldır sahiplendiği köpeği gerçek bir vefa örneği gösterdi.

GÖMÜLENE KADAR MEZARLIKTA BEKLEDİ

Yaşlı adamın vefatından sonra defnedilmek üzere cenazesi Orhaneli ilçesindeki Merkez Camii’ne getirildi. Mehmet İlhan’ın son iki yıldır baktığı Cesur isimli köpeği ise tabutun başından bir an olsun ayrılmadı. Cenaze namazı kılınana kadar bekleyen köpek,cenazeyi mezarlığa kadar taşıyan insanların peşinden sahibinin tabutunu takip etti. Vefakâr köpek, Mehmet İlhan gömülene kadar mezarlıkta bekledi.

“SANKİ HAYATA KÜSTÜ”

Sahipsiz kalan köpeğe yaşlı adamın oğlu Ali İlhan bakmaya başladı. Sahibinin yokluğuna alışamayan Cesur, 3 günden beri ölen sahibinin mezarı başına giderek saatlerce bekliyor. Vefakâr köpeği ilçe esnafı elleriyle besliyor. Köpeğe babası öldükten sonra sahip çıkan Ali İlhan, “Babam uzun yıllar felçli olarak yaşadı. 2 yıl önce yavruyken Cesur ismini verdiği bu köpeği sahiplendi. Ona gözü gibi bakıyordu. Babamı geçtiğimiz günlerde kaybettik. Köpeği tabutunun başından bir an olsun ayrılmadı. Cenaze namazı kılınana kadar başında bekledi. Daha sonra mezarlığa kadar takip ederek gömülene kadar bekledi. Yokluğuna alışamadığı için her gün babamın mezarına gidip onu ziyaret ediyor. Babam öldükten sonra Cesur’a bir mahzunluk çöktü. Sanki hayata küstü” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ava giden avcı kendisini vurup hayatını kaybetti!

Bursa bu vefakar köpeği konuşuyor