,

Bu köyde ilk ölene çeyrek altın

Karadeniz fıkrası gibi olay Manisa’da yaşandı. Saruhanlı ilçesine bağlı bin 200 nüfuslu Tirkeş Mahallesinde eskiyen caminin yıkılması sırasında tabut ve musalla taşının da kırılması üzerine mahallenin muhtarı Bilal Arslan ikinci bir emre kadar ölüm yasağı ilan etti. Muhtar Bilal Arslan kısa bir süre sonra ölüm yasağını kaldırdı.Yasak kalktıktan iki gün sonra muhtar köyde ilk vefat edenin kendi kayınbabası olduğunu söyledi.

Bu sırada mahalleye yeni caöi yaptırmak isteyen muhtar yardım için yeni cami yapımı için Almanya’daki yaşayan amcasına ulaştı. Muhtar Arslan amcasından cami için yardım beklerken tabut içinde amcasının gelmesi üzerine şok yaşadı. “Biz amcamdan cami için yardım beklerken tabut içinde kendisi geldi. Amcam gitti tabut bize kaldı.” diyen Muhtar Arslan amcasından kalan Alman tabutuna ilk girecek kişiye de çeyrek altın vereceğini söyledi.


CAMİ İÇİN YARDIM BEKLİYORLAR

Eski cami yıkıldıktan sonra yeni caminin inşaatına başladıklarını anlatan Muhtar Arslan, “Bu cami yıkıldıktan sonra biz sıfırdan başladık yapmaya. Halkımızın ve Saruhanlı Belediyesi’nin yardımıyla bu hale getirdik ama tüm vatandaşlarımızdan caminin tamamlanması için destek bekliyoruz.” şeklinde konuşarak hayırseverlerin camiye yardım yapmasını beklediklerini söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nusret’le dalga geçen inşaat işçisi sosyal medyanın yeni fenomeni oldu

Bu köyde ilk ölene çeyrek altın