,

Böyle öğretmene can kurban

Sakarya’nın Karasu ilçesine bağlı Limandere Ortaokulunda yaşanan olayda okulun beden eğitimi öğretmeni olan Yahya Celep’in 5’inci sınıfta okuyan ve yürüme zorluğu çeken öğrencisini, spor aktivitesine katmak için sırtında diğer öğrencilerle beraber aktivite yaptırması herkesi duygulandırdı.

Rahatsızlığından dolayı ameliyat olacak öğrencisini sırtında taşıdığı görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasından sonra öğretmen Yahya Celep’e sosyal medyada övgüler yağdırıldı.

20 yıllık öğretmen olan Yahya Celep “Sakarya’nın bir köyünde öğretmenlik yaptığını ve iki engelli öğrencisi olduğunu” söyleyen Celep, o fotoğrafın anısını da şöyle anlattı: “O gün öğrencilerle oyun oynuyorduk bu kız öğrencimizin de yürümekte sıkıntısı var. Yardımsız küçük küçük yürüyebiliyor ama koşamıyor. Ben de oyunlara katılsın diye sırtıma aldım. İlk defa değil her zaman bunu yapıyoruz. Öğrencim bana bir mektup yazmış hepsini paylaşamayacağım ama beni çok duygulandıran bir söz var. ‘Hayatımın en mutlu anını sizinle yaşıyorum’ demiş. Onun yüzünün gülmesi benim için en güzel hediye.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal medya İzmir’deki Suriye’li gence yapılan işkenceyi konuşuyor…

Böyle öğretmene can kurban