,

Alzheimer hastası olan 85 yaşındaki yaşlı adama soğuk havada duş aldırdılar

Sosyal medyada yayınlan alzheimer hastası yaşlı bir adama soğuk havada buz gibi duş yaptırılması büyük tepkilere neden oldu.

Gaziantep’in Hoşgör Mahallesi’nde yaşayan ve alzheimer hastası olduğu iddia edilen 85 yaşındaki yaşlı bir adamın altını kirlettiği gerekçesi ile musluğa bağlanan bir hortum ile yıkanılmasının görüntülerinin yayınlanması sosyal medyada infiale yol açtı.

Görüntülerde alzheimer hastası olduğu ileri sürülen 85 yaşındaki adam, altını kirlettiği gerekçesiyle pijaması çıkarttırılıyor. Yaşlı adamın havanın soğuk olduğunu söylemesine rağmen yanındaki kadın tarafından musluğa hortum bağlanarak su açılıyor. Kadın ısrarla hortumu yaşlı adama tutmaya devam ediyor. Kadına tokat atmaya çalışan yaşlı adam bu sefer kadından tokat yiyor.
Görüntülerin ne zaman ve nerede çekildiği henüz belirlenemezken, sosyal medyada paylaşıldıktan sonra büyük tepki çekti.

Sosyal medyada bazı kullanıcılar görüntüdeki yaşlı adamın bulunmasına yardımcı olacak kişilere ödül verileceğini açıklamışlardı.

Büyük tepki toplayan olay ile ilgili Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yaşam Evi ekipleri harekete geçti. Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğ’üne de haber verildiği ve ASP İl Müdürlüğü’nün yaşlı amcayı kendi birimlerine alarak misafir edeceği öğrenildi.

Yetkililer tarafından görevlendirilen bir sosyolog ise yaşlı amca ile görüşüp gerekli çalışmaları başlattı.

HABERİN VİDEOSU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

94 yaşındaki kadına bakıcı dayağı

Alzheimer hastası olan 85 yaşındaki yaşlı adama soğuk havada duş aldırdılar