,

Alanya’da kedi katliamı

Antalya’nın Alanya İlçesine bağlı Mahmutlar Mahallesi Barbaros Caddesinde 1 günde 30’a yakın kedi telef olurken, 1 köpek, hayvanseverlerin yardımıyla kurtarıldı.

Mahmutlar Mahallesi Barbaros Caddesi’nde dün sabah, 9 sokak kedisinin yerde hareketsiz yattığını gören vatandaşlar, 1 köpeğin de yerde kıvrandığını fark ederek durumu yetkilere haber verdi.

İhbar üzerine gelen Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü görevlileri kimliği meçhul kişi yada kişiler tarafından zehirlendiği düşünülen kedileri poşete koyarak aldı. Köpek ise çevredeki duyarlı vatandaşların yoğurt ve ayran verip köpeği kusturması sonrası kurtarıldı.

PROTESTO EDİLECEK

Alanya Hayvanlar Eşittir Yaşam Derneği Başkanı Mehmet Ergun, bu olayı yetkilere iletmelerine rağmen

4 saat içerisinde gelen olmadığını savunarak, “Bunun üzerine bir de Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nü aradım ve ‘Biz ilgilenmiyoruz’ dediler. Sonrasında belediye işçileri gelerek kedileri poşete koyup götürdü. Ama kedilerin ölümünü araştıracak veteriner hekimin gelmesi lazımdı. Bu durumu tüm hayvanseverler olarak protesto edeceğiz” dedi.

DÜNDEN BU YANA ZEHİRLENMELER

Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri ise dünden itibaren ilçenin farklı noktalarında benzer yönde ihbarlar aldıklarını belirtirken, şu ana kadar zehirlendikleri şüphesi üzerinde durulan 30’a yakın kedinin telef olduğunu söyledi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Damlayan musluk sesinden cover yaptı fenomen oldu

Alanya’da kedi katliamı