,

Akıllara durgunluk verecek kaza

İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı Aşiyan sahilinde oltası ile balık tutan C.A., denize oltasını atmak için salladığı esnada arkasında sahilde yürüyüş yapan Burçin Gülümser’in kafasına isabet ettirdi. Oltanın iğnesi Burçin Gülümser’in gözüne girerken, kafasına çarpan oltanın kurşunu da beyninde hasar oluşturdu. Olayın ardından hastaneye kaldırılan Burçin Gülümser bir dizi ameliyat geçirmesine rağmen, konuşma ve görme yetisini kaybetti.

Burçin Gülümser başından geçen olayı ” Aşiyan mezarlığı sahilinde yürüyüş yaparken sahilde balık tutmaya çalışan adını sonradan öğrendiği C.A.’nın oltasına yemi takıp denize sallamak isterken oltanın ucundaki kurşunun kafasına çarptığı ve aynı anda oltada bulunan iğnenin gözüne girdiğini ve yaşadığı acılar sonucu olay yerinde bayıldığını” söyledi.

KAFATASI KIRILDI, GÖRME VE KONUŞMA YETİSİNİ KAYBETTİ

Olayın hemen ardından sahilde bulunan vatandaşlar tarafından sağlık ekipleri çağrıldı. Burçin Gülümser bir ambulans vasıtasıyla gözüne saplanmış olta iğnesi ile Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. Olta iğnesinin Burçin Gülümser’in sağ gözüne saplanması, kurşununun ise kafatasını kırıp beynine zarar vermesi nedeniyle bir dizi ameliyat geçiren Gülümser hayata tutundu. Doktorların tüm çabalaruna rağmen Burçin Gülümser görme ve konuşma yetisini kaybetti. Gözaltına alınan C.A. ise ifadesinde “Denize oltayı salladım, adama çarptı.Herhangi bir kasıt yoktu. Görmedim, kazayla oldu. Kendisini tanımıyorum” dedi.

C.A., savcılık tarafından yapılan sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma yürütüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fatih Terim istifa etti

Akıllara durgunluk verecek kaza