,

7 yaşındaki minik çocuğun büyük dramı

Muhammed Abdelmajeed 7 yaşında ve erken yaşlanma hastalığı “progeria” hastalığına yakalandı.Hayattaki en büyük arzusu hastalığının tedavi ettirilmesi ve okula gidebilmek.

Muhammed Abdelmajeed ölümcül ve genetik bir hastalık olan progeria yüzünden hayatı alt üst olmuş bir vaziyette yaşam savaşı veriyor.

 

Annesi Sherine Abdelmajeed Muhammed’in hastalığını ilk kez 7 aylıkken farkettiğini ve hemen hastaney götürdüğünü ama doktorların ona “erken yaşlanma” teşhisi koyduklarını ve çocuğunun büyüdükçe hastalığın ilerleyeceğini söylediklerinde hayatının karardığını söyledi.

“Diğer çocuklar gibi yakışıklı olmak isterdim ve öğrenebilmek için okula gitmek isterdim” diyen minik Muhammed şunları söyledi:

Muhammed Abdelmajeed “sokağa her çıktığımda insanlar bana garip garip bakıyorlar ve bazıları da bana bakıp bakıp gülüyor ve ben eve hemen geri dönüp hüngür hüngür ağlıyorum” dedi.

Muhammed Abdelmajeed ailesi sırf Muhammed üzülmesin diye evdeki bütün aynaları kaldırmış çünkü Muhammed, yansımasını her gördüğünde sinirleniyor ve öfke patlaması yaşıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Swinger davasında “fantezili”savunma

7 yaşındaki minik çocuğun büyük dramı