,

5 günlük bebeğini döverek hastanelik etti

Edirne’nin Yıldırım Hacısaraf Mahallesinde yaşanan olay insanların kanını dondurdu. 5 gün önce doğum yaparak bir kız çocuğu dünyaya getiren D.K çocuğuna Melis adını verdi.

DÖVEREK SUSTURDU

5 gün önce dünyaya gelen Melis bebeği emzirdiği sırada kucağından düşüren anne D.K. bebeğin ağlaması üzerine, bebeği susturmak için dövmeye başladı. Bu sırada bebeğin ağlama sesini duyan amca L.K., Melis bebeği anne D.K.’nın elinden alarak olayı telefonla polise bildirdi.

POLİS GÖZALTINA ALDI

ihbar üzerine eve gelen polis ekipleri, yüzünde tırnak izleri bulunan bebeğin tedavisi için olay yerine sağlık ekiplerini çağırdı ve anne D.K.’yı gözaltına aldı.

BEBEKTE DARP İZLERİ GÖRÜLDÜ

Eve gelen sağlık ekipleri Melis bebeğin yüzünde çizikler ve vucudunun bir çok yerinde darp izi buldukları bebeği tedavi için Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Bebek Yoğun Bakım Ünitesi’ne kaldırdı. Yapılan kontrollerde bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatan Edirne Cumhuriyet Savcılığı, anne D.K.’nın Selimiye Karakolu’nda polis tarafından ifadesinin andından yeni doğum yapıp dikişlerinde kanama olması nedeniyle, daha sonra sorgusu için evinde dinlenmesine karar verdi.

Savcılık çocuğun hastanedeki tedavisinin ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Çocuk Yuvası’na teslim edilmesi, bebeğin ölümü halinde anne Derya K.’nin iyileşmesini beklemeden sorgusu için adliyeye getirilmesini istedi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal medya günlerce yanlışlıkla Gerze Belediyesi yerine Edremit Belediyesini alkışladı

5 günlük bebeğini döverek hastanelik etti