,

4 yaşındaki bir kız çocuğun kahramanlık öyküsü

Rusya’nın Sibirya bölgesinde hasta anneannesini kurtarmak için sıfırın altında 24 derecede vahşi hayvanların yaşadığı alanda 8 kilometre yol yürüyen 4 yaşındaki kız çocuğu, yaşadığı bölgede kahraman ilan edildi.

Yerel basındaki haberlere göre, Rusya’nın Tuva Özerk Cumhuriyeti’nde en yakın şehir merkezine 19 kilometre uzaklıkta Moğolistan sınırındaki ormanın derinlerinde bir çiftlikte anneannesi ve dedesiyle yaşayan Saglana Salchak, geçen ay anneannesinin hareket etmediğini görünce gözleri görmeyen dedesiyle konuştuktan sonra 8 kilometre uzaklıktaki komşu çiftliğe tek başına yürüyerek yardım istemeye gitti.

Sabahın erken saatlerinde yola çıkan küçük kızın, ateş yakması gerekebileceğini düşünerek yanına sadece bir kutu kibrit aldığı belirtildi. Yaklaşık 8 kilometre yürüyen Salchak’ın, komşularının çiftliğini çalılardan dolayı fark edemediği, komşuların onu görerek durdurduğu ifade edildi. Komşuların köyden getirttiği sağlık personeli kızı muayene ettikten sonra yaşadığı çiftliğe geri götürdü. Sağlık personeli anneannenin kalp krizi nedeniyle hayatını kaybettiğini belirledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşi yatağı ısıtmak!

4 yaşındaki bir kız çocuğun kahramanlık öyküsü